Opony zimowe jaka temperatura. Przechowywane powinny być one w temperaturze od -5ºC do 35ºC. W takich warunkach powinniśmy już być wyposażeni w opony zimowe.
The Garden Blog Kasi Andrew Bellingham Kochajmy Dzikie Laki Kwiatowe I Nie Tylko Dzikie Colorful Garden Plants Color
Trzecia wada opon zimowych to większe zużycie paliwa wynikające z szybszego zużywania się bieżnika.
Opony zimowe jaka temperatura. Przeciętna opona letnia traci wyraźnie swoje właściwości w okolicach temperatury 5 10C. Trzeba też pamiętać że zmieniamy opony na zimę i wiosnę ze względu na bezpieczeństwo na drodze swoich i innych uczestników ruchu. Przyjmuje się że opony zimowe powinno się zakładać gdy średnia temperatura dzienna spada poniżej 10C.
Im temperatura niższa tym różnice między właściwościami opony letniej i zimowej stają się bardziej wyraźne. Zimowe opony posiadają odmienną konstrukcję bieżnika oraz mają inny skład gumy niż opony letnie. Zasada 7 to nie mit.
Natomiast zimowe opony sprawdzają się podczas jazdy w warunkach poniżej 7C ponieważ zawierają więcej krzemionki. Kiedy zaczyna spadać do 7ºC znak że czas na wymianę letniego ogumienia na zimowe. Oczywiście 7 jest granicą nieco umowną ale opony zimowe bez wątpienia należy zamontować gdy temperatura zaczyna zbliżać się do 0C.
Analogicznie należy postępować kiedy temperatura wynosi 7 st. Oprócz tego jazda na odpowiednich oponach podczas zimy jest bardziej komfortowa. Natomiast zimowe opony sprawdzają się podczas jazdy w warunkach poniżej 7C ponieważ zawierają więcej krzemionki.
Temperatura poniżej 7 st. Temperatura 7 stopni to czas na zmianę opon z letnich na zimowe. Nie tylko zbyt wysoka temperatura opony podczas jazdy może mieć negatywne skutki.
Oprócz tego jazda na odpowiednich oponach podczas zimy jest bardziej komfortowa. Specjaliści zalecają wymianę gdy średnia dobowa temperatura powietrza na zewnątrz przekracza 7 C przez kilka dni. Idealnie nadają się do jazdy poniżej 7 stopni Celsjusza.
Zimowe opony posiadają odmienną konstrukcję bieżnika oraz mają inny skład gumy niż opony letnie. Trzeba też pamiętać że zmieniamy opony na zimę i wiosnę ze względu na bezpieczeństwo na drodze swoich i innych uczestników ruchu. Zazwyczaj czas ten przypada na kwiecień.
Miękkie mieszanki gumy zapewniają lepsze właściwości jezdne w niskich temperaturach ale szybciej zużywają się na gorącej jezdni przy czym dynamiczna jazda znacznie przyspiesza proces ścierania się bieżnika. Gdy zrobi się chłodno warto zamontować opony zimowe. Przy jakiej temperaturze powinno zmieniać się opony na zimowe.
Poniżej pewnej temperatury opony letnie gwałtownie tracą część swoich właściwości. Opony samochodowe zmieniamy z tego względu że zimowe i letnie ogumienie różni się od siebie oraz jest dopasowane do określonych warunków pogodowych. Podsumowując zmiennej aury za oknem nie można lekceważyć a wymiany opon na zimowe należy dokonywać w odpowiednim czasie.
Gdy temperatura spada w ciągu dnia do 7 stopni o poranku często temperatura wynosi 0 stopni C lub mniej i na drodze możemy zastać szadź lub nawet kilkucentymetrową warstwę śniegu. Wtedy zmieniamy zimówki na letnie. Gdy temperatura spada opony letnie twardnieją i tracą swoje właściwości.
Ponadto opony letnie są przystosowane do jazdy kiedy temperatura wynosi powyżej 7C. Wpływ temperatury na oponę Zarówno niska jak również i wysoka temperatura nie jest dla opon obojętna. Zastanawiając się czy opony zimowe zakres temperatur mają podobny do modeli na lato warto wziąć pod uwagę że najczęściej za temperaturę graniczną między oponami letnimi a zimówkami uznaje się 7C.
Niekorzystny wpływ temperatury otoczenia. Choć jest to duże uproszczenie to prawdy w nim nie brakuje. Zimówki dobrze jest zakładać gdy temperatura zaczyna spadać poniżej 10 stopni w dzień chyba że dużo jeździmy w nocy - wtedy patrzeć na 10 stopni w nocy.
Opony samochodowe zmieniamy z tego względu że zimowe i letnie ogumienie różni się od siebie oraz jest dopasowane do określonych warunków pogodowych. C powinna być sygnałem że trzeba się przygotować do wymiany ogumienia. Przyjęto że opony letnie na zimowe zmienia się kiedy temperatura powietrza wynosi 7 stC i ma tendencję spadkową.
W przypadku opon zimowych sytuacja wygląda podobnie. Ponadto opony letnie są przystosowane do jazdy kiedy temperatura wynosi powyżej 7C. Zimówki to nie opony na śnieg tylko na asfalt tak jak letnie różnica jest tylko w temperaturze zewnętrznej.
Jeśli jest za zimno guma twardnieje jeśli za ciepło opona pęka i zdecydowanie szybciej się starzeje. Czym więc uzasadnić jazdę na oponach zimowych przy stosunkowo ciepłej zimie bez śniegu. Gdy temperatura rośnie opony ulegają nagrzaniu tracą przyczepność i w gruncie rzeczy nie są odpowiednie ani na suchą ani na mokrą nawierzchnię.
Jak już wspomnieliśmy opony zimowe wykazują przewagę nad letnimi już w temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza. Najlepszym i najprostszym wskaźnikiem jest temperatura otoczenia.
Source: pinterest.com